niedziela, 2 kwietnia 2017

Prawdopodobnie masz niesamowite życie, ale o tym nie wiesz.

Jak jesteś chrześcijaninem to pewnie też czasem ciężko Ci się przeciwstawić temu naszemu polaczkowemu zamiłowaniu do narzekania, bo „wszystko jest beznadziejnie, rządzą nami idioci i nie będziemy mieli emerytur, a w ogóle to wszędzie te światła i ciągle jest czerwone” i łatwiej jest wtórować jak ktoś tak mówi, niż się przeciwstawić i nagle zamiast się cieszyć, życiem z Bogiem przytłacza Cię, że „wszystko jest beznadziejnie”.

Bóg cały czas działa w Twojej sprawie, cały czas pracuje nad tym, żeby doprowadzić Cię do zwycięstwa nad Twoimi problemami i radosnego pełnego miłości życia. Natomiast Zły, cały czas próbuje powstrzymać Cię przed wypełnieniem Twojego przeznaczenia i zgodnie z jego planem musisz być ciągle smutny, udręczony i pozbawiony nadziei.

"A wiemy, że wszystko współdziała dla dobra tych, którzy kochają Boga, to jest tych, którzy są powołani według Jego postanowienia.” Rz 8:28

" Żadna broń sporządzona przeciwko tobie nie będzie skuteczna, i każdemu, kto będzie chciał się z tobą sądzić, dowiedziesz jego winy. Takie jest dziedzictwo sług Pana, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie - wyrocznia Pana." Iz 54:17

To są obietnice Boga dla Ciebie. Żeby były również Twoim udziałem wystarczy, że w to uwierzysz bo dostęp do tego, zapewnia nam łaska krwi Chrystusa. Tak jak zbawienie działa z łaski przez wiarę, tak i ta obietnica zadziała podobnie.

Jest natomiast jeszcze taka opcja, że Twoje życie już teraz jest super, tylko dałeś się okłamać Złemu że tak nie jest. Kiedyś widziałem chyba takiego mema który mówił, że 1 / 4 ludzi na ziemi prawdopodobnie marzy o życiu jakie ty masz. Faktycznie tak jest, że podstawowym narzędziem Złego jest niewdzięczność. Bóg daje nam różne rzeczy, utrzymuje nas w zdrowiu, chroni nas obdarza możliwościami, a my pozostajemy tak bardzko skupieni na tym czego nie mamy….!

Zatrzymaj się na chwilę, zastanów się za co możesz dzisiaj podziękować Bogu, ale nie na siłę tylko za co jesteś mu naprawdę wdzięczny. Jestem pewien, że podczas tej krótkiej modlitwy odkryjesz, że Bóg naprawdę obdarza Cię już teraz super życiem i naprawdę masz długą listę tego, za co możesz Mu podziękować. Zamknij oczy, skup się na tym i poczuj, jak problemy z którymi się zmagasz stają się mniejsze i mniejsze, bo Bóg stale pracuje dla Twojego dobra ;) aaaalbo możesz tego nie robić i ciągle skupiać się na tym czego nie masz, ale prawdopodobnie Twoje życie jest naprawdę ekstra, a Ty zwyczajnie tego nie dostrzegasz.